Menü

KLASİK GİTAR

KLASİK GİTAR

Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde klasik gitar eğitimi profesyonel ve akademisyen eğitmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz birebir gitar eğitimi yanı sıra yaş ve seviyelere göre oluşturulan gruplarda solfej eğitimi almaktadırlar. Gitar eğitimi eşzamanlı olarak eşzamanlı olarak hem T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hem de dünyanın en büyük müzik okulu olan London College of Music (LCM)’nin eğitim sistemi temellerine dayanarak verilmektedir.

Evrensel Müziğin çağdaş çalgılarından biri olarak kendisini bütün dünyaya kanıtlamış ve hemen herkesin beğenisini kazanmış bir enstrüman olan Klasik Gitar, günümüzde akademik temelleri en sağlam oluşturulmuş programlardan biridir.

NERLER KAZANDIRIR

-       Klasik Gitar sadece kendi başına yetebilen solo çalgı değil aynı zamanda bir eşlik çalgısıdır. Bu sebeple Klasik Gitar Eğitiminde solo çalışmaların yanı sıra grup (orkestra) çalışmaları da yapılmaktadır.

-       Klasik Gitar, konusunda uzmanlaşmış bir kişinin diğer gitar türlerinde de performans göstermesi mümkündür

-       Norolojik ve psikolojik dengeyi sağlamaktaki etkisi azımsanmayacak kadar fazladır

-       Ve yine bilimsel bir yargıdır ki mekanik bir eylem olan enstrüman çalmak; matematiksel hafızanın gelişiminde çok ciddi rol oynamaktadır.

-       Klasik müzik dinlenilmesi gençlerin ve küçüklerin geleceklerine pencere açar ve yön verir. 

-       Öğrencilerimiz, LCM derece sertifikaları ve mezun olma durumunda uluslararası akreditasyona sahip müzik okulu diploması ile özel okullarda ve iş hayatında akademik kariyer olarak kullanma şansına sahip olurlar.

 EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR 

-       Eğitmenlerce uygunluğuna karar verilen 8 yaş ve üstü herkes klasik gitar eğitimi alabilir.

-       Haftada 1 gün 1 ders saati klasik gitar eğitimi alan öğrencilerimiz haftada 1 gün 1 ders saati de grup halinde solfej eğitimi almaktadır.

-          LCM sınavlarında ise 8. Grade tamamlayan öğrencimiz teori sınavında da başarı göstermesi ile London College Of Music diploması sahibi olabilmektedir. Ayrıca her yıl İngiltere’den gelen komisyon gözetiminde yapılan derece sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimize derece sertifikaları da verilmektedir. 

 

 


Essente Bilişim