Menü

KEMAN

KEMAN

Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde keman eğitimi profesyonel ve akademisyen eğitmenler tarafından verilir. Öğrencilerimiz birebir keman eğitimi yanı sıra yaş ve seviyelere göre oluşturulan gruplarda solfej eğitimi almaktadırlar. Keman eğitimi eşzamanlı olarak hem T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak hem de dünyanın en büyük müzik okulu olan London College of Music (LCM)’nin eğitim sistemi temellerine dayanarak verilmektedir.

İnsan sesi tınısına en çok benzeyen, yakın olan bir tınıya sahiptir ve günümüzde en popüler olan enstrümanlar arasındadır. Orkestra ve solo niteliği ile önemli bir yerde olan yaylı enstrüman, beden koordinasyonuyla, notaları algılayan beyin, keman yayı tutan elin ve notalara basan parmakların dansı gibidir

NELER KAZANDIRIR?

-          Klasik müzik dinlenilmesi gençlerin ve küçüklerin geleceklerine pencere açar ve yön verir.

-      Keman eğitimi kişilerin kendini anlatma ve ifade etme yeteneğini geliştirir.

-      Yaratıcı, estetik ve yapıcı bir düşünme kapasitesi oluşturur.

-      Müzik eğitimi ile birlikte disiplin de kazanırlar

-      Öğrenmekte güçlük çeken bireylerin, sıkıntı ve stresini azaltması yine müzikle sağlanabilir.

-      Doğru bir beden oturuşu kazanımı sağlar.

-      Öğrencilerimiz, LCM derece sertifikaları ve mezun olma durumunda uluslararası akreditasyona sahip müzik okulu diploması ile özel okullarda ve iş hayatında akademik kariyer olarak kullanma şansına sahip olurlar.

EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR

-          Eğitmenlerce uygunluğuna karar verilen 6 yaş ve üstü herkes keman eğitimi alabilir.

-       Haftada 1 gün 1 ders saati keman eğitimi alan öğrencilerimiz haftada 1 gün 1 ders saati de grup halinde solfej eğitimi almaktadır.

-          LCM sınavlarında ise 8. Grade tamamlayan öğrencimiz teori sınavında da başarı göstermesi ile London College Of Music diploması sahibi olabilmektedir. Ayrıca her yıl İngiltere’den gelen komisyon gözetiminde yapılan derece sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimize derece sertifikaları da verilmektedir. 


Essente Bilişim