Menü

BATERİ

BATERİ

Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde bateri dersleri ritm duygusunu ortaya çıkarmakla başlayan eğitim temel notalı vuruş teknikleri, ritmler üzerinde bilek açma egzersizleri ile sürer ve notayla parçaların çalınması, öğrenme ve daha profesyonel parçaların çalışılması olarak devam eder. Eğitmenlerimiz konservatuvar mezunu olup pek çok konserde görev almış, ünlü gruplarla çalışmış ve bu görevlerini hâlâ sürdürmektedirler. Pedagojik olarak da kendilerini geliştirmiş olan eğitmenlerimiz, dünyanın en büyük müzik okulu olan London College of Music (LCM)’nin eğitim sistemi temellerine dayanarak eğitim vermektedir. Öğrencilerimiz birebir bateri eğitimi yanı sıra yaş ve seviyelere göre oluşturulan gruplarda solfej eğitimi de almaktadırlar.

 

NELER KAZANDIRIR?

-      Bir aerobik egzersizi gibi kalp hızı ve kan akışını hızlandırır.

-      Bateri sadece kendi başına yetebilen solo çalgı değil aynı zamanda bir eşlik çalgısıdır. Bu sebeple bateri eğitiminde solo çalışmaların yanı sıra grup (orkestra) çalışmaları da yapılmaktadır.

-      Bateri çalma sürecinde sağ ve sol beyin çalışır. Bu iki beyin lobu duygular, anlayış, bütünleşme, kesinlik, inanç ve gerçekçilik algısı üretir.

-      Yorgunluk, depresyon, hipertansiyon vb bir çok hastalığın tedavisinde de kullanılır.

-      Öğrencilerimiz, LCM derece sertifikaları ve mezun olma durumunda uluslararası akreditasyona sahip müzik okulu diploması ile özel okullarda ve iş hayatında akademik kariyer olarak kullanma şansına sahip olurlar.

 

EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR?

-       Eğitmenlerce uygunluğuna karar verilen 6 yaş ve üstü herkes bateri eğitimi alabilir.

-       LCM sınavlarında ise 8. Grade tamamlayan öğrencimiz teori sınavında da başarı göstermesi ile London College Of Music diploması sahibi olabilmektedir. Ayrıca her yıl İngiltere’den gelen komisyon gözetiminde yapılan derece sınavlarında başarı gösteren öğrencilerimize derece sertifikaları da verilmektedir.

 

EĞİTMEN:

Rıdvan Başoğlu


Essente Bilişim