Menü

YARATICI DANS

Yaratıcı Dans eğitiminden ne bekleyebilirsiniz?

 

4-5 ve 6-7 yaş grubu küçük dansçılarımızla tüm sene boyunca uygulayacağımız çalışmalar ile onların herhangi bir dans türü ile özdeşleşmeden, her tür müzik ile dans edebilme, kendini dans ile ifade edebilme, bedensel farkındalık ve koordinasyonunu arttırma, temel dans becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz.

 Dersler genel olarak şu unsurları içeriyor:

 Düzenli ve devam eden dans eğitimi çocuklarınızın kendini, diğer insanları, sanatsal yaratımı anlayabilmeleri için yeni pencereler açacaktır. Küçük yaşlarda yapılan yaratıcı dans ve hareket çalışmaları çocukların bedensel, zihinsel ve duygusal gelişimini destekler; problem çözebilen, başkalarıyla işbirliği içinde çalışabilen, duygularını ifade edebilen, bireysel farklılıkları farkeden ve kabul eden, saygılı ve sorumlu bireyler olarak büyümelerine yardımcı olur. 

 Çocuklarınızın kazanımlarını nasıl destekleyebilirsiniz? 

  • Dans, birçok dansçı için, yemek, içmek, uyumak gibi içten gelen bir davranıştır. Kendi başına dans etmeyi seven bir çocuğunuz varsa, bunu çok doğal ve günlük yaşamın bir parçası olarak kabul ettiğinizi gösterebilir, dansına eşlik edebilrisiniz.
  • Çocukların kendilerini keşfetmeleri ve içeriden gelen uyaranlara açık olmaları, sanatsal ifadelerini geliştirir. Çocuğunuzla konuşurken belli bir duyguya odaklanmak yerine, açık uçlu sorular sorarak onu  farklı şeyleri ifade etmeye teşvik edebilir ve bol bol dinleyerek destekleyebilirsiniz.
  • Çocuğunuzun  dinleme becerilerini ve  sanatsal beğenilerini geliştirmek için onunla birlikte müzik dinleyebilirsiniz. Biz bu ay derslerde piyano müzikleri, tangolar, hint-mısır ve ispanyol ezgili müziklerle hareketlerimizi gerçekleştirdik. Siz de dersimizde kullandığımız çeşitliliği evinizde devam ettirerek farklı müzikleri onlarla paylaşabilirsiniz.
  • Çocuklar farklı dans türleri ve gösterilerini izledikçe hareket repertuarları ve beğenileri de gelişmektedir . Fırsatınız varsa bu aralar dans performanslarına götürebilirsiniz. Bu sezon performansları arasında Şehir-Orman- Çağdaş Dans; SwanLake Reloaded- Modern Dans; Anadolu Ateşi- Halk Oyunları; La Corsaire- Klasik Bale; Fındıkkıran- Klasik Bale'yi önerebiliriz.

 Çocuğunuz kiminle dans ediyor?

 

 Yaratıcı Dans Eğitmeni, aynı zamanda Uzman Psikolog, İlişki ve Aile Terapisti, 5 branşta Lisanslı Zumba®Fitness Eğitmeni,  1. Kademe Fitness Antrenörü, American Council on Exercise Sertifikalı Personal Trainer ve AFAA sertifikalı Grup Fitnesss Eğitmeni Rosita Kastro tarafından verilmektedir.

 

 

 


Essente Bilişim