Menü

STREET JAZZ - HIPHOP

SREET JAZZ DANS

Günümüzde özellikle çocuklar için çok popüler hale gelen Street Jazz Dans formu, Ragıp Savaş Sanat Akademisi’nde Hip-Hop, Funk, RNB kombinasyonlarını içeren hareketli yerli ve yabancı müzikler eşliğinde yapılmaktadır. Kendi içinde ciddi bir dans tekniği barındıran Street Jazz Dans, günümüzde giderek daha fazla tanınmakta ve yaygınlaşmaktadır. Derslerimiz stretching (vücut esnetme) ve kondisyon hareketleriyle başlayıp, teknik hareketler ve dans koreografisiyle devam etmektedir.

 NELER KAZANDIRIR? 

-       Çocukların hareket becerisi, algısı ve kapasitesi artmaktadır

-       Street Jazz Dans derslerimiz aynı zamanda çocuklarımızın sosyal ortamlardaki dans becerisinin de gelişmesine yardımcı olan bir eğitim programıdır.

-       Klasik Bale öğrencilerimiz  Teknik Bale 3. Sınıf itibarı ile zorunlu olarak Street Jazz dans dersi de almaktadırlar. Yaşı ve seviyesi uygun sadece Street Jazz’ı tercih eden öğrencilerle bale öğrencileri karma bir sınıf oluşturur. Bu da bazı durumlarda Bale sınıfına geçiş imkanı da yaratmaktadır. Geçiş hakkı kazanan öğrencilerimiz böylece eğitimde amaçladığımız yüksek standart ve bedensel kaliteye ulaşma şansına sahip olmaktadır.

-       Çocuklarımızın bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunur.

-       Hareket bilgisi ve müzik kulağının gelişimini de sağlamaktadır.

-       Ragıp Savaş Sanat Akademisi her eğitim yılının sonunda bütün öğrencilerinin katıldığı görkemli bir yılsonu gösterisi düzenlemektedir. Bale ve dans dünyasının seçkin koreografilerinin sahneye taşındığı bu gecede öğrencilerimiz sahne ile tanışmakta ve birer sanatçı adayı olarak önemli deneyimler elde etmektedir.

EĞİTİM SÜRESİ VE KİMLER KATILABİLİR 

-       7 -15 yaş arası kız ve erkek öğrenciler kabul edilir. Yaş ve seviyelere göre ayrılmış gruplarda verilen derslerde grup sayısı dans ve koreografiye göre 10-15 kişi olabilmektedir.

-       Dersler her eğitim yılı okullarla başlar ve okullarla biter. Yaz tatilinde Street Jazz dans dersleri devam etmez.

-       Dersler haftada 1 gün 1 saat olarak verilmektedir. Ek provalar ve sene sonu gösteriler için ilave ders programı her yıl öğrencilerimize mutlaka sunulmaktadır. 

 

 

 

 

 

 

 

 


Essente Bilişim